13.kapitola-Co se stalo?

23. února 2008 v 18:55 | Darhin & Anduel |  $Proč zrovna já?$
Tak...konečně jsem se dočkala a Terezka(Anduel) napsala další kapitolu...musím se vám ale omluvit, napsala jí už před pár dny...nějak jsem byla ale mimo(což mě moc neomlouvá) a tak jsem, jak jste si asi všimli, nepřidávala ani nic na blog...no...rozhodně myslím, že se jí jako vždy mooooooc povedla, ale připadá mi nějaká krátká...a jako vůbec nwm, co si ted počnu, pokusím se něco sesmolit, aby to nevypadalo mooooc špatně...ale jdu se vás zeptat, "Proč zrovna já?" proč na mě vždycky vyjde Malfoy???:D No konec keců, hezké, opožděné počteníčko...

13. Co se stalo?
Další den ráno jsem vůbec neměla náladu vstávat. Ne, že bych jí někdy měla, ale dnes to bylo ještě horší než obvykle. Pořád jsem nemohla uvěřit tomu, co jsem se dozvěděla. Celý můj život nabral jiných obrátek. Jen si představte, že to co jste brali jako pevný bod...svoji identitu. Se vám najednou zhroutilo.
Ten den jsem nešla ani na vyučování. Lily mi slíbila, že mě bude krýt. Bych od ní ani nečekala. Ale nechtělo se mi být ani v havraspárské věži. Tak jsme se vydala na školní pozemky. Sedla jsem si k jezeru a pozorovala jsem klidnou hladinu vody. Lehla jsem si do trávy. A zavřela jsem oči. Nevím, jak dlouho jsme tam tak ležela. Nakonec jsem asi usnula.
Ucítila jsem něčí rty na svých. Zděšeně jsme se rychle posadila. Opravdu velice silně jsem se bouchla do nosu. Můj společník na tom nebyl o moc líp.
"Au," řekl Remus a chytal se přitom za nos. Musela jsem se pousmát jeho výrazu.
"Promiň," omluvila jsem se a nahnula se k němu. Dala jsem mu krátký něžný polibek a vypadalo to, že to bere jako dostatečnou omluvu. Pousmál se, ale pak jeho výraz posmutněl.
"Co se stalo, že si nebyla na hodinách? Měl jsem strach," řekl vyčítavým hlasem a propaloval mě pohledem. Radši jsem se zahleděla na jezero a rozmýšlela jsem se, jestli mu to mám říct...
"Já...jsem adoptovaná," vychrlila jsem ze sebe najednou. A sama jsem nad tou skutečností zavrtěla hlavou. Pak jsem se zarazila v půlce pohybu.
"Omluv mě," řekla jsem narychlo a vyřítila jsem se pryč. Jak jsem mohla být tak...blbá a nezeptat se? Asi jsem...byla zmatená. Ale to už je teď jedno. Běžela jsem rychlostí blesku k ředitelně. Což bylo u mé osoby opravdu nevídané. Zarazila jsem se před chrliči.
"Kruci, neznám heslo..." povzdechla jsem si a řekla jsem si, že počkám...
"Slečno Vixenová?" uslyšela jsem za sebou dobře známý hlas. Otočila jsme se.
"Pane profesore,...potřebuji s vámi o něčem mluvit," řekla jsem nervózně.
"Jistě. Pojďte nahoru," řekl s takovým milým a vědoucím výrazem. Jako kdyby věděl, proč jsem přišla. Vyšli jsme nahoru a já znovu očarovaně pozorovala Fawkese. Bez vyzvání jsem si sedla naproti řediteli.
"O čem jste se mnou potřebovala hovořit?" ptal se stále s úsměvem. Sebrala jsem veškerou odvahu...
"Já...pane profesore...to jen...já...ráda bych věděla, kdo byli mí rodiče," dostala jsem konečně ze sebe. A nejistě jsem se zahleděla do jeho tváře.
"Myslel jsem si, že se přijdete zeptat. Uvařím čaj a popovídáme si..." řekl s trošku pochmurnějším úsměvem a já se začala cítit ještě víc nejistá.
*****
"Ann? Co s tebou je?" ptala se mě starostlivě Lily. Nebyla jsem schopná mluvit, jen jsem zavrtěla hlavou. Od té doby, co jsem vyšla z ředitelny, jsem s nikým nemluvila ani jsem to neměla v plánu. Zjištění bývají opravdu...těžká. Nemohla jsem se nikomu podívat ani do očí. Remus mě s obavami pozoroval.
"Nemám hlad, už půjdu," zamumlala jsem a zvedla jsme se od stolu. Ušla jsem pár kroků, než mě Rem dohonil. Bála jsem se, že půjde za mnou.
"Ann. Ann! No tak, zastav se!" volal na mě. Nakonec mě dohonil a zachytil za ruku.
"Ann, co se stalo?" zašeptal mi do ucha.
"Nic, jsme v pořádku. Nechte mě už všichni být!" řekla jsem naštvaně a vytrhla jsem se mu. Ale on mě odtáhl do nejbližší učebny a zamknul dveře. Stoupnul si před ně a vrhnul na mě rozzlobený pohled.
"Nejsi v pořádku. Proč mi nechceš říct, co se děje?" ptal se zmateně.
"Já...nemůžu," řekla jsem zoufale a schovala jsem si tvář do dlaní. Sesunula jsem se na zem podél zdi. Sedla si na zem vedle mě a dal mi ruku kolem ramen.
"Ale proč?" ptal se bezradně. Zvedla jsem k němu pohled plný slz.
"Nejsem ta, za kterou jsem se pokládala," řekla jsem smutně a odvrátila jsem pohled. zvedl mi bradu, a tak mě donutil pohlédnout mu do očí.
"To, že tví rodiče jsou někdo jiní, než sis myslela, nemění tebe samotnou," řekl něžně a naklonil se, aby mě políbil. Polibek jsem zaníceně opětovala. Kdyby jen věděl...sice jsem to pořád já, ale připadám si...mizerně. Kdyby jen věděl. Když se ohlížím za tímto okamžikem, tak si říkám, že jsem byla unáhlená...ale minulost se změnit nedá. Líbala jsem ho. Líbala jsem ho, jako by to mělo být naposled. On je teď v mé blízkosti v nebezpečí. Krev je teď důležitá, až se roznese, kdo jsou mí rodiče, tak o mě bude z jedné strany asi velký zájem. Odtrhla jsem se.
"Promiň. Miluju tě," řekla jsem se slzami a rychle jsem odběhla. Zamčené dveře nebyly žádný problém. Nevím, kam až jsem došla, kudy jsem šla. Nevím, nepamatuji si to. Zastavila jsem se v jedné tmavé chodbě. Asi se nikdy nepoučím... moje vlasy teď měly barvu černou jak ta nejtemnější noc. Zastavil mě jeho ledový hlas.
"Rebecco...zrovna s tebou jsem chtěl mluvit," ozval se ze stínů Lucius Malfoy. Proč zrovna já?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katy.kate katy.kate | Web | 29. února 2008 v 9:47 | Reagovat

juchů, kdo asi budou její rodiče?!?!

2 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 11. března 2008 v 15:08 | Reagovat

až teď jsem se dostal ke čtení, ale musím konstatovat, že to je nádherná kapitola, jen tak dál

3 Teu Teu | Web | 14. dubna 2008 v 22:39 | Reagovat

je to zajímavý....chtěla bych pokráško....

4 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 22. srpna 2008 v 17:17 | Reagovat

Ha.. po dlouhé době jsem se k téhle povídce vrátila.. Ale koukám, že poslední kápča byla před hodně dlouho dobou.. :(

5 Klarka05 Klarka05 | 26. srpna 2008 v 11:31 | Reagovat

prosím... napiš další kapču.. moc moc prosím... už se nemůžu dočkat.. je to nádherný fkt... jenom doufám že to skončí dobře...

6 ginny ginny | Web | 21. října 2008 v 21:00 | Reagovat

Vsadim se že její táta je Voldy...Je to úpe bestová povídka!!)

7 D/eN!sQ@ D/eN!sQ@ | 10. května 2009 v 15:07 | Reagovat

WOW..skvělý už se těším na další dílek doufám že bude brzy..:D

8 MiHaRu MiHaRu | Web | 1. června 2009 v 1:25 | Reagovat

proč zrovna já musím čekat na další kapitolku ? už se těším na pokráčko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama